Тарифи на опалення та гарячу воду до кінця опалювального сезону не збільшуватимуться.

Про це Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль сказав на черговому засіданні уряду в середу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Ми провели нараду з Асоціацією міст України, Нафтогазом, місцевими керівниками міст, і за результатами цієї зустрічі було прийнято рішення, що тарифи на опалення і гарячу воду в цьому опалювальному сезоні збільшуватися не будуть", - сказав Шмигаль.

Він нагадав про те, що в Україні встановили граничний тариф на розподіл газу, і він не буде більше 1 грн 79 коп. за один кубометр.

«Але для багатьох українців він буде нижче цієї суми. У той же час уряд спільно з парламентським комітетом розробляє прийняття законопроекту про укрупнення облгазів, введення спецрахунків, а також, можливо, введення тимчасових адміністрацій, що має дисциплінувати ринок розподілу природного газу», - додав Прем'єр.

Як повідомлялося, 4 січня Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, оприлюднила тарифи (без ПДВ) на послуги розподілу природного газу, які діятимуть з 1 січня 2021 року. Тарифи для 43-х компаній розміщені на сайті НКРЕКП. Наприклад, тариф для АТ "Київгаз" зріс на 11% - з 28 до 31 коп.за 1 кубометр на місяць. А для АТ "Київоблгаз" - на 79%, з 81 коп. до 1,45 грн за 1 кубометр на місяць. Фактичний тариф на замовлену потужність розраховується з урахуванням факту споживання минулого газового року і фактично замовленої потужності на 2021 рік.